Glavna ulica 20
9220 Lendava/Lendva
V Sloveniji smo v letu 2019 izpustili v zrak 18,8 milijona ton emisij toplogrednih plinov v ekvivalentu CO2 ali 9 ton na prebivalca.
Negativnim vplivom na okolje, kot so onesnaževanje zraka in tal, emisije toplogrednih plinov ali antropogeni posegi v naravno okolje, se lahko zoperstavimo na različne načine, na primer tako, da se odločimo, da bomo uporabljali javni prevoz, zmanjšali količine odpadkov, izbrali trajnostne vire energije. Uspešnost ali neuspešnost pri spopadanju z okoljskimi izzivi ocenjujemo oz. merimo s spremljanjem raznih podatkov in trendov, ki jih ti v določenem obdobju izrisujejo.
Letošnji dan Zemlje nas nagovarja, da lahko skupaj preprečimo prihajajoče katastrofe podnebnih sprememb in uničenje našega naravnega okolja.
Delež porabe obnovljivih virov energije v obdobju 2010–2019 vsa leta približno enak
Končna poraba energije se v Sloveniji v letih 2010–2019 sicer ni bistveno spreminjala, vendar je ob tem tudi delež energije, pridobljene iz obnovljivih virov, ostajal v tem obdobju ves čas približno enak. Skupni delež obnovljivih virov energije (OVE) v bruto rabi končne energije je v letu 2019 v Sloveniji znašal 22 %.
Občina Lendava si prizadeva, da bi bili prepoznani kot zelena turistična destinacija, in se ob tem močno zaveda pomena ohranitve narave in naravnih virov, zato se odloča za čim večjo uporabo obnovljivih virov energije.
Od vsakega od nas je odvisno, ali bomo obnovili Zemljo – ne samo zato, ker nam je mar za naravo, temveč tudi zato, ker je Zemlja planet, na katerem živimo. Vsi potrebujemo zdravo Zemljo, ki bo podpirala naša delovna mesta, preživetje, zdravje in srečo.